Google Pay resmi olarak Türkiye’de yok gibi gözüksede aslında var. Doğrudan Google Pay uygulaması doğrudan indirilmese de, sisteme kartınızı ekleyip Google Pay ile ödeme kabul eden sitelerden kolayca ödeme yapabilirsiniz. Tabi bunun için Google chrome tarayıcı kullanmalı ve bu tarayıcıda da kartınızın kayıtlı olduğu hesapta oturum açmış olmalısınız. Türkiye’deki sitelerde Google Pay ile ödeme seçeneği çıkmasa da yabancı sitelerin bazılarında bu seçenek çıkıyor ve kredi kartı ile de ödeme yapamıyorsanız aynı kartı bu Google ödeme sistemine kaydederek Google üzerinden güvenli ödeme yapabilirsiniz. Eğer Android kullanıcısı iseniz zaten ödeme yaptığınızda kartınız otomatik olarak siteme kaydediliyor. Yani Google Play’de kayıtlı olan kartınız aynı zamanda Google Pay ile ödeme yaparken de kullanılıyor.

Android telefonunuz varsa şu adımları izleyerek kartınızı kayıt edebilirsiniz:

Öncelikle Play Store uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki profil resminize tıklatın. Çıkan seçeneklerden ödemeler ve abonelikler linkine tıklatın. Buradan da ödeme yöntemleri‘ne tıklatın. Bu pencereden de Kredi kartı ekleme butonuna tıklatıp kart bilgilerinizi girin.

 

Android cihazınız yoksa ya da bu işlemi bilgisayardan yapmak istiyorsanız:

Google Play hesabınıza ödeme yöntemi ekleme

  1. play.google.com adresine gidin.
  2. Sağ üstte profil simgenizi tıklayın.
  3. Ödemeler ve abonelikler and then Ödeme yöntemleri‘ni seçin.
  4. Ödeme yöntemi ekle‘yi seçin.
  5. Ekrandaki adımları uygulayın. Yeni ödeme yöntemi Google hesabınıza eklenir.

Google pay ile ödeme yaparken dikkat etmeniz gerek şey az önce yukarıda da belittiğim gibi, Google Chrome tarayıcı kullanıp tarayıcıda oturum açmış olmak.

(Visited 46 times, 1 visits today)

Bu bloga email adresiniz ile abone olabilirsiniz. Böylece her yeni yazı yazıldığında eposta yoluyla bildirim alırsınız.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir