Genellikle Türkiye’de en şikayetçi olduğumuz firma Pegasus’un kıymetini anlamak istiyorsanız Pobeda’yı tercih edin. Pobeda Rusya’nın ucuz uçak bileti şirketi ve bu ucuzluğun hakkını veriyorlar! Biletleme yaparken karşıma çıkan en uygun fiyatı bunlar verdi. (Aslında bir de Ural Airlines vardı ama onun gittiği havalimanı bana tersti o yüzden Pobeda’yı denedim ve pek de beğenmedim) Biletleme esnasında ek bagaj hakkı 30€  ama havalimanında bu belirtilen ölçülerden (36 x 30 x 27) fazla gelirse, yani ek bagaj hakkına ihtiyacınız olursa bu rakam ikiye katlanıyor, 60€ oluyor. Pegasus bile bagaj ölçülerini santimi santimine zorlamazken bunlar didik didik inceliyor. Check-in yaparken ölçme kalıbında çantayı zaten ölçüp biçiyorlar ama bir de ucağa binerken yapıyorlar aynısını. Elemanlar Türkiye’de yerel halktan oluşuyor, yani Türkçe konuşup anlaşabiliyorsunuz ama Rusya’dakiler İngilizce bile bilmiyor.

Uçak içerisinde tıpkı Pegasus’ta olduğu gibi ikramlar ücretli ama tek olumlu tarafı, su ücretsiz. İstediğiniz kadar su alabiliyorsunuz, hostes hemen bir bardağa katıp getiriyor(nerden doldurduğunu bilmiyorum ama….). Hatta kendi boş su şişesini verenler de vardı, onu da dolduruyorlar.

Boş koltuklara geçmek mümkün ama ücretli 😀 Bizim yerli firmalarda böyle bişey yok, ama yakında Pegasus başlayabilir, böyle bir hamleyi bekliyorum Pegasustan 🙂

Ekşisözlük’teki şu paylaşımı da okuyabilirsiniz:

Ya da TripAdvisor üzerindeki diğer yorumlara da bakabilirsiniz(5 üzerinden 3 almış, 4 bin civarı yorumdan). Ama benim tavsiyem eğer tek başınıza seyahat edecekseniz ve kabin bagajı ölçülerine dikkat edip, biletleme esnasında ek bagaj alıp hesap kitap işlerine dikkat ederseniz sorun yaşamama ihtimaliniz yüksek; yani size kalmış bir durum.

(Visited 24 times, 1 visits today)

Bu bloga email adresiniz ile abone olabilirsiniz. Böylece her yeni yazı yazıldığında eposta yoluyla bildirim alırsınız.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir