Google Türkiye rakamlarına göre ayda ortalama 4500 kez airbnb nedir sorusu aranıyor. Çünkü Airbnb hala ülkemizde yeterince tanınmıyor. Önce kısaca airbnb’den bahsedip sonrasında da gelir elde etmekten bahsetmek istiyorum.

DÜZENLEME: AIRBNB İNDİRİM KUPONU KAMPANYASI SONA ERDİ (14.04.2021)

 

Airbnb Nedir?

Aslında sorunun cevabı adında gizli. Bnb, yani bed and breakfast, yani yatak ve kahvaltı kelimelerini içeren bu marka, müşterilerine uygun fiyatlı konaklama sunarken, ev sahiplerine de ek gelir kapısı olma fikriyle yola çıktı. Fakat günümüzde bundan çok ötesine geçti. Artık müşteriler normalde varlığından haberdar olmadıkları bir şatoyu kiralayabiliyor. Ev sahipleri ya da girişimciler ise imparatorluklarını ilan ediyor.

Airbnb’de bir şato

Çok modern bir tasarımı olan Airbnb uygulamsı oldukça kullanılşlı. Hesabınızı oluşturup gitmek istediğiniz yeri aratım günlük, haftalık ya da aylık olarak kalacak yerleri kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Üstelik aylık olarak konakladığınızda indirim de yapılıyor.

Airbnb ile Para Kazanmak

Bunun üç yolu var. Birincisi en yaygın ve en kazançlı olan yöntem; ev kiralamak. Eğer sadece bir odanız varsa bununla da başlamak mümkün ama haliyle kazancınız daha az olacaktır. Sistemi denemek ve nasıl çalıştığını anlamak için bu seçenekle başlayabilirsiniz. Sonrasında yeni bir ev kiralayıp buradan kazandığınız parayla da başka evler kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız ev bölgeye göre size aylık 3000 euro da getirebilir 400 de. Bu rakamlar tabiki bir çok faktörlere göre değişkenlik gösteriyor. Düşündüğünüz şehri buraya yazarak Airbnb‘den tahmini bir rakam alabilirsiniz.

2. Yöntem ise Airbnb’ye kaydolduktan sonra size verilen referans linkini (https://abnb.me/e/Y1HnDtjejeb?suuid=ae5b828e-7c60-4801-9650-152635135dbb&slevel=0) benim burada yaptığım gibi paylaşarak kaydolan arkadaşlarınıza indirim kuponu(50€ ya kadar) vermekle kazanç elde etme yöntemidir. Yani bu da bir affiliate marketing yöntemi. Arkadaşlarınız linke tıklatıyor, indirim kazanıyor ve siz de seyahat kredisi kazanıyorsunuz. PayPal ya da başka bir ödeme sistemi gerekmiyor, çünkü bu kredileri sadece airbnb ile yaptığınız seyahatlerde kullanabilirsiniz.

3. Yöntem ise yine link paylaşarak, yani affiliate marketing yaparak kazanç elde etmek. Fakat buradaki fark Airbnb’ye turistleri değil de ev sahiplerini davet ediyorsunuz. Bu yöntemin bir diğer farkı da kazanabileceğiniz para miktarı 300 euro ile sınırlı. Fakat bu parayı seyahat kredisi olarak değil de banka hesabınıza havale olarak alıyorsunuz. Uzun yıllardır Airbnb kullanan birisi olarak bu 3 yöntemi de size öneririm.

 

Bu yazı benim referans linklerimi içermektedir. Siz de buna benzer bir yazı yazarak kendi referans linkerinizi ekleyip paylaşarak yukarıdaki saydığım ikinci ve üçüncü yöntemlerden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sorularınızı ve görüşlerinizi sayfanın altındaki yorum kısmından iletebilirsiniz. Hala Airbnb’ye kaydolmadıysan bu link üzerineden kaydolup ilk seyahatinden 50€ indirim alabilirsin. Hayır ben odamın birini kiralayıp ev sahibi olmak istiyorum diyorsan da bu linke tıkla.

@drmustafagedik

 

Ev
Ev sahipliği yaparak para kazanmaya başla.

 

 

(Visited 3.796 times, 1 visits today)

Bu bloga email adresiniz ile abone olabilirsiniz. Böylece her yeni yazı yazıldığında eposta yoluyla bildirim alırsınız.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir