Twitter yeni özellikler duyurdu: ek içerik için takipçilerden ücret talep etme ve Facebook’ta olduğu gibi grup oluşturup katılabilme. Bu iki özellikte Twitter’da çağ açacak nitelikte. Bir çok insanın Facebook’u sadece gruplar için kullanıldığı düşünülürse ülkemizde Twitter tekrardan canlanabilir. Şu an 77.64 USD olan Twitter hisselleri de artış gösterecektir muhtemelen.

Twitter’ın duyurduğu bu ödeme sistemi Super Follows olarak tanımlanıyor. Henüz tam olarak çıkış tarihi belli olmayan bu özellik sayesinde Twitter kullanıcları takipçilerine ekstra tweetler, gruba dahil olma, ya da ücretli haber bülteni ya da desteklediğini gösteren bir arma sunabilecek. Bu özellikle ilgili bir ekran görüntüsü paylaşan Twitter, aylık 4.99 dolara takipçilere sunulabicek ekstralardan örnek verdi. Twitter’a göre bu şekilde içerik üreticiler doğrudan fanları tarafından ödeme alabilecek.

Son yıllarda fanlar tarafından kolayca ödeme almak içerik üreticileri için büyük önem arz etmeye başladı. Patreon bu alanda büyük başarı sağlarken benzer platformlar da artarken Facebook, YouTube gibi siteler de içerik üreticilerinin ödeme almasını kolaylaştırmak üzere kendi ödeme sistemlerini geliştirdi.

Twitter’ınn yayınladığı Topluluklar özelliğinin ekran görüntüsü

Twitter aynı zamanda Topluluklar diye bir özellik de tanıttı. Bu özellik Facebook’taki Gruplar özelliğinden farksız. Bakalım Facebook’a büyük başarı getiren bu grup özelliği Twitter dünyasında nasıl bir etki yapacak 🙂

Beni hala takip etmiyorsan: @drmustafagedik

(Visited 247 times, 1 visits today)

Bu bloga email adresiniz ile abone olabilirsiniz. Böylece her yeni yazı yazıldığında eposta yoluyla bildirim alırsınız.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir